زنی که گیاهان دارویی ایران را به خارج از کشور برده بود مورد حمله نظامیان اسرائیلی قرار گرفت

کدام گیاهان برای چه چیزی مفید هستند؟ در اینجا به فواید گیاهان دارویی مانند گیاهان دارویی ایران می پردازیم.

گیاهانی که در طبیعت رشد می کنند برای بسیاری از بیماری ها مفید هستند.

گیاهان دارویی که به عنوان مکمل دارو مورد استفاده قرار می گیرند و در عطاری ها به فروش می رسند، حاوی مواد معدنی مانند C، B1، B2، ویتامین A، آهن، کلسیم، مس، آنتی اکسیدان ها هستند و اثرات محافظتی در برابر سرطان دارند.

در اینجا فواید سلامتی گیاهانی که به طور طبیعی در طبیعت رشد می کنند، آورده شده است.

گیاهان گیاهی که ایمنی را تقویت می کنند، به ویژه در ماه های زمستان بسیار مورد توجه هستند.

در کشور ما که انواع مختلفی از گیاهان طبیعی با آب و هوای غنی رشد می کنند، گیاهان دارویی که در عطاری ها به فروش می رسند اغلب ترجیح داده می شوند. علاوه بر طعم آن، فواید سلامتی آن به شمردن ختم نمی شود.

چگونه از گیاهان طبیعی استفاده کنیم؟ ترفندهایی برای پختن گیاهان دارویی وجود دارد که دستگاه گوارش را تقویت می کند، پوست را زیبا می کند، کلسترول را کاهش می دهد، کبد را پاکسازی می کند و به پسرفت بیماری هایی مانند قلبی عروقی و فشار خون کمک می کند.

گیاهان دارویی که در طبیعت رشد می کنند باید تا حد امکان بدون خرد کردن شسته شوند و بیش از حد نپزند تا رنگ و ارزش غذایی آنها در مرحله تهیه از بین نرود.

ادویه ها و افزودنی ها در غذاهای گیاهی ترجیح داده نمی شوند، آنها در حالت خالص و طبیعی پخته می شوند. سالاد فقط با جوشاندن برخی گیاهان درست می شود. برخی از آنها برای سالاد، غذا، شیرینی و برشته کردن مناسب هستند.

از گیاهان دارویی باید به صورت زیر استفاده کرد:

گیاهانی که فقط برای آن سالاد آب پز درست می کنند: رادیکا، کف شتر، کنجد، تربچه، کمینه مودار، کدو تلخ، خار کنگر، سوت چوپان، پروار خر.

غذاهایی که فقط خورده می شوند: قاتل ماما، بالشتک، راسو، پای کبک، دارواش، لابادا، پستان بز، سجاده نماز، منقار لک لک، علف قرمز، دستکش روباه، علف دوشیزه طلایی، مادیمک، گزنه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.