عسل کوهی در دبی توسط داشمندان ترکیبات جدیدی پیدا کرده است که برای افراد دیابتی مناسب است

عسل کوهی در دبی به طور طبیعی حاوی قند است؛ کمی بیشتر از نیمی از قند موجود در عسل فروکتوز است. تحقیقات فروکتوز منبع قابل اعتماد را با مشکلات مختلف سلامتی مرتبط کرده است.

با این حال، حتی با داشتن فروکتوز، عسل ممکن است گزینه سالم تری نسبت به شکر سفره باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که عسل ممکن است یک اثر محافظتی در برابر دیابت داشته باشد و برخی از انواع عسل ممکن است به بهبود سطح کلسترول کمک کند.

افرادی که دیابت دارند یا از رژیم های غذایی محدود قند استفاده می کنند، ممکن است برای جلوگیری از تغییرات قابل توجه در سطح قند خون، عسل را در حد اعتدال انتخاب کنند. عسل خالص دارای شاخص گلیسمی (GI) 58 است، به این معنی که تأثیر متوسطی بر سطح قند خون دارد. در اینجا با مقیاس GI آشنا شوید.

عسل یک عامل ضد باکتری و ضد میکروبی طبیعی است. حاوی پراکسید هیدروژن و گلوکز اکسیداز است و سطح pH پایینی دارد، به این معنی که می تواند باکتری ها و قارچ های مضر را از بین ببرد. همچنین به دلیل ترکیب شیمیایی منحصربفردش به رشد مخمر یا باکتری کمک نمی کند.

به دلیل خاصیت ضد باکتریایی آن، افراد می توانند از آن برای پاکسازی زخم ها استفاده کنند.

تحقیقات نشان داده است که عسل مانوکا، که نوعی عسل خام است، می تواند پاتوژن های رایج از جمله:

اشریشیا کلی یا E. coli، باکتری که باعث مسمومیت غذایی و عفونت زخم می شود استافیلوکوکوس اورئوس یا استافیلوکوکوس اورئوس، میکروبی که باعث عفونت های پوستی می شود.

هلیکوباکتر پیلوری یا هلیکوباکتر پیلوری، باکتری که باعث زخم معده و گاستریت مزمن می شود.

مطالعات متعدد نشان داده اند که عسل به عنوان یک پانسمان التیام دهنده زخم به خوبی عمل می کند.

یک بررسی منبع مورد اعتماد را تایید می کند که عسل به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن در بهبود زخم مفید است. برخی شواهد همچنین نشان می دهد که عسل دارای خواص ضد ویروسی و ضد قارچی است.

همچنین، عسل اسیدی است که به آزاد شدن اکسیژن از زخم و بهبودی کمک می کند.

عسل خام را مستقیماً روی بریدگی ها و سوختگی های جزئی بمالید سپس گاز یا بانداژ را روی زخم قرار دهید.

از طرف دیگر، مردم می‌توانند محصولات عسل مانوکا را برای مراقبت از زخم در برخی داروخانه‌ها خریداری کنند، یا از بین برندها به صورت آنلاین انتخاب کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.