مردی که با اسکاج بافتنی برای کشتی خود بادبان درست کرد

علاوه بر خطر پارگی، قرار دادن اسکاج بافتنی خود در ماشین ظرفشویی برای خود چاقوها وحشتناک است.

شوینده‌های قوی لبه‌های تیزشان را سریع‌تر کدر می‌کنند، که مخصوصاً برای آشپزهای خانگی که چاقوهای خود را مرتب تیز نمی‌کنند، بد است. دستگیره ها نیز ممکن است آسیب ببینند و فلزات (به خصوص فولاد کربنی) زنگ بزنند.

اگر این برای متقاعد کردن شما کافی نیست، به خاطر داشته باشید که تیغه ها نیز می توانند به ماشین ظرفشویی شما آسیب برسانند و در لایه لاستیکی قفسه های ظرفشویی فرو بروند، که می تواند منجر به زنگ زدن آنها در جاده شود.

تقریباً هر فلزی به جز فولاد ضد زنگ
ظروف آشپزی چدنی و فولادی کربنی، به‌علاوه اجاق‌های هلندی چدنی لعابی
مثال ها:

ظروف چدنی.
تابه های کربن استیل.
ظروف نچسب.
ظروف چدنی میناکاری شده.
قابلمه، تابه و ظروف مسی.
ظروف پخت و پز، ورقه های پخت و ظروف آلومینیومی (مانند اسکوپ بستنی قدیمی).

این چیزهای زیادی است، بنابراین راه ساده‌تر برای فکر کردن به آن این است: تنها فلزی که باید در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید، مواد کاملاً فولادی ضد زنگ است که به راحتی آسیب نمی‌بینند یا زنگ نمی‌زنند (حتی در این صورت زنگ می‌زند. هنوز امکان پذیر است).

چدن یا فولاد کربنی آن لایه‌های چاشنی را که با دقت ساخته‌اید از بین می‌برند و سپس در محیط مرطوب روی آن به سرعت زنگ می‌زنند. همچنین باید از قرار دادن چدن لعابی در ماشین ظرفشویی خودداری کنید.

آلومینیوم هم در ماشین ظرفشویی تعلق ندارد. چندی پیش من یک دسته بشقاب استیک‌خانه‌ای قدیمی آلومینیومی را از eBay خریدم، سپس آن‌ها را بی‌خیال در ماشین ظرف‌شویی خود قرار دادم.

آنچه بیرون آمد کسل کننده و سیاه شده بود، با تکه های خشک سفید ابری. آلومینیوم، همانطور که باید به خاطر می آوردم، بسیار واکنش پذیر است.

برای مقابله با این، سازندگان اغلب آن را آنودایز می کنند، به این معنی که آن را در یک لایه اکسید محافظ می پوشانند که با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد.

مشکل این است که مواد شوینده ماشین ظرفشویی مبتنی بر فسفات می توانند این پوشش آنودایز شده را خنثی کنند و به فلز این امکان را می دهند که همه چیز بد بو شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.