چگونه می توان از لابستر یک غذای بسیار خوشمزه درست کرد؟

اگر تا به حال تعطیلات خود را در نیوانگلند مبل سلطنتی طوسی گذرانده‌اید (یا زندگی کرده‌اید)، خرچنگ احتمالاً چیزی است که برای آن غذای اصلی تابستانی به دنبال آن بوده‌اید.

چه آن را به عنوان یک شام سنتی خرچنگ خرچنگ بخارپز با کره، بخارپز، ذرت و سالاد کلم سرو کنید، یا از خوردن خرچنگ در کنار ساحل لذت ببرید، احتمالاً خرچنگ یک لذت واقعی به نظر می رسد.

در واقع هیچ چیز مانند لقمه شیرین و کره ای خرچنگ وجود ندارد، هر طور که دوست دارید بخورید.

اگر از خود می‌پرسید که آیا این شومیز دامن وعده غذایی واقعاً برای شما مفید است یا خیر، ما همه چیزهایی را که باید در مورد این غذای لذیذ بدانید را به شما معرفی می‌کنیم.

فواید خرچنگ برای سلامتی
خرچنگ منبع بزرگی از پروتئین است، چربی اشباع کمی دارد و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ویتامین B12، مس، روی، سلنیوم و ید است.

خرچنگ حتی مقدار کمی، اما نه ناچیز، برای سلامت قلب و مغز دارد.

جنی شی راون MS، MPH، RD متخصص تغذیه، تولید کننده محتوا و عاشق غذاهای دریایی در JennySheaRawn.com می گوید: ترویج اسیدهای چرب امگا 3.

لابستر فواید مشابهی را با سایر صدف‌ها ارائه می‌کند، زیرا پروتئینی بدون چربی است که بسیاری از مواد مغذی مهم را فراهم می‌کند که می‌توانند سلامتی را تقویت کنند.

نسبت به سایر صدف‌ها مانند لابستر میگو و خرچنگ EPA و DHA (دو اسید چرب امگا 3 مرتبط با فواید سلامتی) بیشتری دارد، اگرچه در این بخش با ماهی‌های چرب‌تر مانند سالمون و تن مطابقت ندارد.

به همین دلیل است که راون می گوید: «همیشه بهترین کار این است که انواع مختلفی از غذاهای دریایی (و به طور کلی غذاها) را در طول هفته انتخاب کنید تا مطمئن شوید که طیف وسیعی از مواد مغذی دریافت می کنید.

یکی از اشکالات جزئی خرچنگ تعبیر خواب سیب زرد همراه با برخی دیگر از صدف‌ها این است که سدیم آن در مقایسه با سایر غذاهای غنی از پروتئین بسیار زیاد است و حاوی کمتر از 20 درصد حداکثر توصیه شده روزانه (2300 میلی‌گرم برای افراد سالم) در یک بخش 3 اونس است.

بنابراین، اگر خرچنگ می خورید، به منابع دیگر سدیم در وعده غذایی و سایر وعده های غذایی که در آن روز می خورید، توجه داشته باشید.

  • منابع:
    1. Is Lobster Healthy? Here’s What a Dietitian Says
  • تبلیغات:
  1. زعفران گرانترین ادویه است
  2. ایزوگام بهترین راه حل برای مهندسان است
  3. شامپو یکی از شناخته شده ترین محصولات شخصی است
  4. همبرگر چه آسیبی به مغز نهنگ وارد کرده است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.